zubní ordinace


Specializovaná stomatologická klinika poskytuje komplexní
a profesionální péči o Vaše zuby více jak 25 let ...

Dentální hygiena, bělení zubů

Dentální hygienu provádějí v naší stomatologické Klinice K11 dentální hygienistky. K ošetření se můžete objednat přímo u dentální hygienistky nebo Vás odešle zubní lékař.

Dentální hygienistka odstraní z Vašich zubů, korunek, můstků a implantátů plak, pigmentace a zubní kámen. V další etapě lze zuby vybělit, aby byly krásné.

Odstranění zubního kamene systémem VECTOR

Dentální hygienistka odstraní pomocí ultrazvukového přístroje zubní kámen z povrchu zubů. K očištění kamene pod dásněmi, který je pro zdraví zubů a závěsného aparátu daleko nebezpečnější, použije ruční kyrety nebo unikátní přístroj VECTOR, který byl vyvinut k šetrnému a nebolestivému ošetření pacientů s parodontózou, zubními korunkami, můstky a implantáty. Při tomto ošetření dochází k rozpadu kamene na miniaturní částečky a k vyplavení nečistot a bakterií. Výsledným efektem je vymizení zánětu a typického zápachu z úst provázející parodontitidu.

Odstranění pigmentů

Pigmenty se na zubech usazují z barevných potravin, kávy, čaje, červeného vína. Pokud nejsou zavčasu odstraněny, zabudovávají se do skloviny a způsobují trvalé zabarvení zubů, které lze odstranit později pouze pomocí bělení.

Pigmenty se odstraňují pomocí speciálních bělících past nebo metodou AIR–FLOW, kdy se pomocí mírně abrazivních částic zuby očistí. Výsledný efekt jsou krásně čisté a lesklé zuby a dochází i k celkovému projasnění. 

Bělení zubů

Na našem pracovišti v Brně se zabýváme bělením zubů už 12 let a jsme i školícím centrem.

Našim pacientům nabízíme domácí i ordinační bělení. Před bělením je vždy nutná konzultace a dohled lékaře, neboť je nutno zvážit, která z metod bude mít pro člověka přínos. Neodborně provedené bělení může mít i trvalé následky a je vážným poškozením pacienta.