Konzultace

Vážená paní, pane,

před případnou registrací v naší stomatologické Klinice K11 Vám nabízíme konzultaci, při které Vám náš lékař zhodnotí stav Vašeho chrupu, nabídne plán ošetření a stomatologické péče a zároveň Vás bude informovat o chodu našeho zařízení, které upřednostňuje týmovou práci specialistů. Po tomto úvodním vyšetření se sami můžete rozhodnout, jestli Vám chod našeho zařízení a způsob ošetření bude vyhovovat. Tato konzultace není hrazená zdravotní pojišťovnou a za konzultaci uhradíte 750,- Kč.

Krédem stomatologické Kliniky K11 je vzájemná spolupráce mezi pacientem a zubním specialistou. Jenom tak může být léčba úspěšná a pacient spokojený.

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Vaše stomatologická Klinika K11

pexels-karolina-grabowska-7195369

Bezbolestné ošetření

NA NAŠÍ KLINICE VÁM NABÍZÍME BEZBOLESTNÉ OŠETŘENÍ POMOCÍ PŘÍSTROJE ENTONOX

Entonox je účinné analgetikum pro senzitivní pacienty od věku 8 let pro potlačení strachu při zákroku a úlevu od krátkodobé bolesti. Nejedná se o ošetření v celkové narkóze.

HLAVNÍ VÝHODY
 • rychlý nástup a ústup účinku během několika minut
 • efektivní úleva od krátkodobé bolesti
 • minimum nežádoucích účinků
 • analgetické a sedativní účinky při plném vědomí pacienta
 • neinvazivní, snadné podávání analgetika
PROČ POUŽÍVAT ENTONOX?

ENTONOX je bezpečné a účinné inhalační analgetikum pro všechny situace, kdy je potřebný rychlý nástup a ústup účinků. Zbaví tak Vaše pacienty bolesti, ale dokáže nejen to. ENTONOX má také anxiolytický účinek, tedy zbavuje pacienty úzkosti. Je ideální pro dětské pacienty a pro pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo ošetření v ústech a vpichu lokální anestezie. Jeho aplikace je velmi snadná.

KDY ZAČNE PŮSOBIT?

Nástup účinků je velmi rychlý. Stačí pouze 2-3 minuty inhalace plynu pomocí nosní masky, nebo nádechového ventilu.

JE POUŽITÍ PRO MÉ PACIENTY BEZPEČNÉ?

Díky směsi 50 % kyslíku a 50 % oxidu dusného účinky po skončení inhalace rychle odezní. Pacient může odejít již po 15 minutách a po 30 minutách může řídit automobil. Někdy mohou pacienti vnímat lehkou závrať, euforii a mírnou nevolnost, to však po ukončení inhalace rychle odezní.

CENA OŠETŘENÍ S ENTONOXEM

Dítě od 800 Kč
Dospělý od 1200 Kč

Preventivní stomatologie

Vstupní a preventivní kontroly pravidelně provádí lékař ve spolupráci s dentální hygienistkou.

Po prohlídce zubů, sliznic a vyhodnocení rentgenových snímků následuje stanovení plánu jednotlivých zákroků s nabídkou různých možností ošetření. Naše centrum K11 funguje jako klinika a Vaše případné problémy budou řešit specialisté.

Záchovná stomatologie

ZHOTOVENÍ VÝPLNÍ

A) V ÚSTECH PACIENTA

V ústech pacienta jsou výplně zhotovovány kompozitními, kompomerními nebo kompokeramickými materiály nejvyšší kvality. Cena těchto výplní se pohybuje od 2.900,- korun. Záleží na rozsahu a použitém materiálu.

B) MIMO ÚSTA PACIENTA

Výplně z různých materiálů zhotovuje zubní technik na modelu v laboratoři. Lze použít kompozit, kompokeramiku, keramiku nebo i zlato, které vyhovuje například pacientům s alergiemi, anebo se závažnými vadami skusu.

LÉČENÍ ZUBNÍCH KANÁLKŮ

Zuby mohou mít jeden, ale v některých případech i sedm zubních kanálků. Kanálky se léčí z důvodů zánětu nebo v případech, kdy je korunka zubu velmi poškozena a zub musí být ošetřen proteticky – tedy kořenovou nástavbou, korunkou nebo slouží jako pilíř pro můstek přemosťující mezeru po vytaženém zubu.

Endodontické ošetření je velmi náročné na přesnost a pečlivost. Jedině perfektně ošetřený „mrtvý“ zub může i po desetiletí sloužit v ústech. Jsme si vědomi toho, že nedokonale ošetřené kanálky jsou pro organismus stálým zdrojem infekce a zhoršují celkový zdravotní stav. Pro docílení nejvyšší možné kvality ošetření, používáme na naší specializované klinice strojové vybavení Reciproc a DENTSPLY. Samozřejmostí je využití zvětšovací optiky, ať už lupových brýlí vč. osvětlení (Carl Zeiss), či operačního mikroskopu (Leica).

Reendodoncie kanálků znamená opětovné ošetření již dříve zaplněných kanálků. Jedná se o časově a technicky náročné ošetření, které mnohdy znamená poslední šanci pro zub určený k vytažení.

Na naší klinice ošetřujeme zuby se zalomenými nástroji.

Náš endodontický specialista, MDDr. Michal Tesařík, se pravidelně proškoluje v moderních metodách ošetření zubních kanálků, pořádaných u nás i v zahraničí a je vám v této problematice plně k dispozici.

Estetická stomatologie

V současné době nestačí mít zuby jen zdravé, ale i krásné. Nepěkný úsměv je společensky hendikepující. Estetická stomatologie je multidisciplinární část stomatologie, která vyžaduje spolupráci týmu odborníků z oblasti dentální hygieny, záchovné stomatologie, protetiky a mnohdy i implantologie.

Úvodní konzultace je velmi důležitá, neboť každý člověk má jiné estetické cítění a individuální požadavky. Někomu stačí zuby vybělit a vyměnit nehezké výplně za nové. Jindy je nutné přistoupit ke komplikovanému protetickému řešení. K těmto konzultacím si po úvodním stanovení plánu ošetření zveme do ordinace zubního technika, který může zhotovit předběžný návrh změny tvaru, barvy a postavení zubů a vytvořit jejich model, čímž předcházíme zklamání z nových zubů, které nesplňují pacientovy představy. Spolupráce zubního technika s lékařem a pacientem přímo v ordinaci je velkou výhodou naší kliniky.

Protetická stomatologoie

Protetickými výrobky nahrazujeme chybějící části zubů, vytažené zuby, zlepšujeme estetiku vlastních zubů. Implantáty fixujeme na vlastní zuby pevně (fixní protetika), nebo vytvoříme implantáty snímatelné (snímatelná protetika).

Pro pacienty toužící změnit nehezké zuby v krásné zhotovujeme fasety – tenké keramické či kompozitní plátky pokrývající přední stranu zubů, metalokeramické a celokeramické korunky a můstky.

Součástí naší Stomatologické Kliniky K11 je špičková zubní laboratoř Eurodent, která disponuje vlastním frézovacím centrem.

Implantologie, zubní implantáty a náhrady

Ztráta jednotlivého zubu nebo více zubů neodsuzuje člověka k obroušení ostatních vlastních zubů nebo k protéze. Obroušení vedlejších zubů kvůli ztrátě jednoho zubu je dnes považováno za zbytečné a nevratné poškození chrupu pacienta. Zavedení implantátu s korunkou je i cenově výhodnější než můstek.

Naše stomatologická Klinika K11 nabízí zavádění kvalitních, výzkumem a časem prověřených implantátů Straumann a Meisinger. Neexperimentujeme s levnými alternativami implantátů, neboť mnohé ze systémů implantátů nenabízejí žádné záruky do budoucnosti. Zavedený implantát v kosti můžete mít i doživotně, pokud zvolíte kvalitní systém, máte jistotu, že v pozdějším věku půjde například jednotlivý implantát spojit s dalším a dva implantáty mohou nést i můstek se čtyřmi korunkami nebo čtyři implantáty unesou můstek v kompletně bezzubé čelisti. Implantát je tedy investicí do budoucnosti.

V naší stomatologické Klinice K11 zavádějí implantáty pouze specialisté v oboru ústní a čelistní chirurgie. Nejde o to, že by zavedení implantátu bylo technicky náročné, ale s případnými komplikacemi si poradí opravdu jen zkušený chirurg, nikoliv lékař, pro kterého je chirurgie jen okrajovou záležitostí.

Korunky, můstky a snímací protézy na implantátech zhotovuje lékař – protetik.

Náš tým
chirurg implantolog – lékař protetik – zubní technik
jsou členy prestižní švýcarské implantologické společnosti International Team for Implantology a České implantologické společnosti.

Tito specialisté se pravidelně školí na teoretických i praktických stážích u nás i v zahraničí.
Spolupracujeme i s praktickými zubními lékaři, kteří nám své pacienty odesílají. Na implantologickou konzultaci se lze objednat i bez doporučení zubního lékaře.

Stomatologická chirurgie

Stomatochirurgové řeší komplikované extrakce osmiček, resekce, tahání zubů s křivými kořeny, odstraňují výrůstky na sliznicích a kůži kolem úst, samozřejmostí je onkologická prevence a posílání vzorků tkáně k histologickému vyšetření. Také úzce spolupracují s lékaři parodontology, endodonty a protetiky.

Na našem pracovišti provádíme všechny tyto běžné zákroky, ale máme k dispozici kvalitní chirurgické přístroje a můžeme tak pacientům nabídnout ošetření šetřící měkké tkáně a tím i usnadnění hojení – piezochirurgii, dále doplnění chybějící kosti u pacientů s parodontózou a zavádění implantátů Straumann a Bredent.

Chirurg MUDr. Elena Penčová se pravidelně školí na vzdělávacích akcích a sama se podílela na vzdělávání lékařů na MU LF.

Dentální hygiena, bělení zubů

Dentální hygienu provádějí v naší stomatologické Klinice K11 dentální hygienistky. K ošetření se můžete objednat přímo u dentální hygienistky nebo Vás odešle zubní lékař.

Dentální hygienistka odstraní z Vašich zubů, korunek, můstků a implantátů plak, pigmentace a zubní kámen. V další etapě lze zuby vybělit, aby byly krásné.

ODSTRANĚNÍ ZUBNÍHO KAMENE SYSTÉMEM VECTOR

Dentální hygienistka odstraní pomocí ultrazvukového přístroje zubní kámen z povrchu zubů. K očištění kamene pod dásněmi, který je pro zdraví zubů a závěsného aparátu daleko nebezpečnější, použije ruční kyrety nebo unikátní přístroj VECTOR, který byl vyvinut k šetrnému a nebolestivému ošetření pacientů s parodontózou, zubními korunkami, můstky a implantáty. Při tomto ošetření dochází k rozpadu kamene na miniaturní částečky a k vyplavení nečistot a bakterií. Výsledným efektem je vymizení zánětu a typického zápachu z úst provázející parodontitidu.

ODSTRANĚNÍ PIGMENTŮ

Pigmenty se na zubech usazují z barevných potravin, kávy, čaje, červeného vína. Pokud nejsou zavčasu odstraněny, zabudovávají se do skloviny a způsobují trvalé zabarvení zubů, které lze odstranit později pouze pomocí bělení.

Pigmenty se odstraňují pomocí speciálních bělících past nebo metodou AIR–FLOW, kdy se pomocí mírně abrazivních částic zuby očistí. Výsledný efekt jsou krásně čisté a lesklé zuby a dochází i k celkovému projasnění. 

BĚLENÍ ZUBŮ

Na našem pracovišti v Brně se zabýváme bělením zubů už 12 let a jsme i školícím centrem.

Našim pacientům nabízíme domácí i ordinační bělení. Před bělením je vždy nutná konzultace a dohled lékaře, neboť je nutno zvážit, která z metod bude mít pro člověka přínos. Neodborně provedené bělení může mít i trvalé následky a je vážným poškozením pacienta. 

Rentgenové pracoviště

Kvalitní rentgenový snímek je naprosto nutný pro správnou diagnostiku, je nedílnou součástí komplexního vyšetření při zubní prohlídce. Lékař bez něj není schopen odhalit mezizubní kazy, nemůže posoudit stav závěsného aparátu zubu, stav kosti a případné záněty kolem zubních kořenů, je nezbytný i pro onkologickou prevenci.

Rentgenový snímek odhalí problém v počátku a umožní včasné léčení.

V r. 2011 jsme otevřeli pro lékaře a pacienty kompletně zrenovované plně digitalizované rentgenové pracoviště. Zakoupili jsme moderní zařízení firmy PLANMECA. Hlavním kritériem výběru byla kvalita a nízké zatížení pacientů zářením. Zhotovujeme snímky pro potřebu našich lékařů i lékařů mimo naše pracoviště. Snímky můžeme zaslat na emailovou adresu, předat na cd nosiči nebo v klasické formě na fotopapíru, dle přání ošetřujícího lékaře.

Školení a trainee

ŠKOLENÍ A KURZY

POMÁHÁME VÁM K ÚSPĚCHU

Připravili jsme pro Vás školení v oblastech:

MIKROSKOPICKÁ ENDODONCIE A ERGONOMIE NA PRACOVIŠTI

Školení je koncipováno jako dvoudenní a je rozděleno do dvou částí, tj. první den je vyčleněn na teoretickou část a druhý den je věnován praktickým ukázkám.

Teoretická část:

 • základy úspěšné endodoncie
 • indikační rozvaha
 • kofferdam
 • výplachový protokol
 • zvětšení v endodoncii (operační mikroskop x lupové brýle)
 • adhezivní postendodontické ošetření
 • kdy dělat RCRT a kdy RKH
 • ekonomika a management endo. ošetření.

Workshop:

Správné nasazení kofferdamu, práce na zubech Truetooth, treparace, glidepath, opracování kanálků systémem reciproc, zaplnění kanálků thermafilem, práce s MTA a plnění systémem MAP one, provedení ergonomie ošetření pod operačním mikroskopem a za pomocí lupových brýlí, včetně názorné ukázky ergonomie čtyřruké asistence.

MANAGEMENT ORDINACE

Školení managementu ordinace je především zaměřeno na problematiku provozování soukromé stomatologické praxe s maximálním přihlédnutím na legislativní požadavky. Mezi hlavní části patří cenová tvorba (tzv. minutáž), management a marketing ve stomatologii a administrativní požadavky plynoucí z provozování praxe. Školení je koncipováno jako jednodenní, dle domluvy může být upraveno dle Vašich požadavků.

TRAINEE PROGRAM

PŘIPRAVÍME VÁS NA VSTUP DO STOMATOLOGICKÉ PRAXE

Trainee program je primárně určen studentům posledních ročníků lékařské fakulty v oboru stomatologie a dentálním hygienistkám, kteří se chtějí připravit na práci zubního lékaři již při studiu. V rámci tohoto programu Vám čeká základní seznámení s fungováním stomatologické praxe, zacvičení v jednotlivých stomatologických odvětvích a samozřejmě praktický nácvik pod vedením našich zkušených stomatologů, event. dentálních hygienistek.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na reditel@k-11.cz.